Plugins - Page Links To - Stable (latest release) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: You should customize this short URL to make it shorter and more memorable!
fr: Vous devriez personnaliser cette URL courte pour la rendre encore plus courte et plus mémorisable !

en: page-title
fr: titre-page

en: Short URL
fr: URL courte

en: Page Title
fr: Titre de la page

en: Title
fr: Titre

en: Sorry, your browser does not support copying.
fr: Désolé, votre navigateur ne prend pas en charge la copie.

en: Copied to Clipboard!
fr: Copié dans le presse-papier !

en: Linked URL
fr: URL liée

en: Links to:
fr: Liens vers :

en: Page link draft saved!
fr: Brouillon du lien de page enregistré !

en: New page link published!
fr: Nouveau lien de page publié !

en: Add Page Link
fr: Ajouter un lien de page

en: Copy Short URL
fr: Copier l’URL courte

en: Page Link
fr: Lien de la page

en: No thanks
fr: Non merci

en: Give Me Updates
fr: Informez-moi des mises à jour

note: Description of the plugin/theme
en: Allows you to point WordPress pages or posts to a URL of your choosing.  Good for setting up navigational links to non-WP sections of your site or to off-site resources.
fr: Vous permet de faire pointer des pages ou des articles WordPress vers une URL de votre choix. Utile pour mettre en place des liens de navigation vers des sections non-WP de votre site ou vers des ressources d’un site tiers.

en: <strong>Note</strong>: This content is pointing to a custom URL. Use the &#8220;Page Links To&#8221; box to change this behavior.
fr: <strong>Note</strong> : Ce contenu pointe vers une URL personnalisée. Utilisez le bloc « Lier la page vers »pour changer ce comportement.

en: Open this link in a new tab
fr: Ouvrir ce lien dans un nouvel onglet

en: A custom URL
fr: Une URL personnalisée

en: Its normal WordPress URL
fr: Son URL WordPress normale

en: Point this content to:
fr: Faire pointer ce contenu vers :

[ctx: Meta box title]
en: Page Links To
fr: Lier la page vers
